Tańczący z żabami

Spacerujemy po naszych wspaniałych kabackich polach. Jest miło, przyjemnie, ptaszki śpiewają, Dj tu niuchnie, tam haśnie, sielanka jak się patrzy. Nagle dobiega nas krzyk „FE! FUJ! ZOSTAW! ODEEEEEJDŹ! FEEE! ZŁY PIES”. Skanujemy wzrokiem otoczenie… są! Pies się tarza, pan się drze i cały zapluty ze wściekłości odciąga psa od jego obiektu westchnień.

Dlaczego pies się tarza?

Jest to atawizm po przodkach. Tarzanie się pozwala zamaskować Twój zapach, przez co zwierzyna, którą masz zamiar upolować nie wyczuje Cię, gdy będziesz się zbliżać. Proste.

Django magiczne właściwości tarzania odkrył ok. 8 miesiąca życia. Byliśmy na spacerze ze znajomymi z Dobrego Psa. Ciepło, miło, przyjemnie i… ogromne pole pokryte wyschniętym obornikiem! Dziki galop stada psów i wszystkie jak jeden mąż, „bach” na plecy i tarzańsko. Django stoi, patrzy, zastanawia się, co właściwie się odbywa? W tym momencie głos przodków przemówił, Dj pacnął na plecy i tak zostało do dziś :D Uwielbiam ten moment, kiedy Młody zostaje daleko za mną i nie reaguje na zawołania. Podchodzę, by zobaczyć, o co chodzi i już z daleka widzę Jego przecudny taniec – nos w jednym punkcie, pupka chodzi dookoła niczym nóżka od cyrkla, cykliczne ukłony, to jeden bark, to drugi, spojrzenie w górę, ponowny ukłon, barkiem barkiem, pac na plecy i tarzanie. I tak kilka serii. Potem następuje zryw i kilka triumfalnych kółek z uśmiechem od ucha do ucha i radosnymi podskokami. Podchodzę, by zbadać obiekt zachwytu, jest – zdechła, zaschnięta żaba bardziej podobna do starej podeszwy niż siebie za życia. Pachnie niesamowicie aromatycznie. Django też. Podbiega do mnie zadowolony, by pochwalić się swym fantastycznym kamuflażem. Dostaje smaczka i pochwałę, po czym odchodzimy. On szczęśliwy, ja również, choć z zatkanym nosem.

Pewna mądra, świetnie znająca psy Kobieta powiedziała – „Cieszcie się, gdy Wasze psy się tarzają w smrodach – to znaczy, że wciąż mają w sercach dzikość przodków.” Apel do zdenerwowanych właścicieli szczęśliwych psów – spokojnie, tylko spokój może Was uratować. Co się nie wykruszy, to się umyje ;)

Mag

alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt alt