Projekt prezent – wspomóż kolego psa bezdomnego vol.2

Już po raz drugi Futra Specjalnej Troski organizują akcję „Projekt prezent – wspomóż kolego psa bezdomnego.” Polega ona na zbieraniu rzeczy, by zrobić świąteczny prezent konkretnemu Bezdomniakowi przebywającemu w domu tymczasowym, będącym pod opieką fundacji lub hoteliku.

Postanowiliśmy dołączyć do tej wspaniałej inicjatywy i zrobić niespodziankę jednemu z Chudełów spod skrzydeł fundacji Pomoc Chartom.

Poznajcie Lorda!

Lord to mix charta. Ma ok. 6 lat. Niestety, został bardzo skrzywdzony przez człowieka, boi się gwałtownych ruchów i podniesionej ręki. Już po paru dniach w domu tymczasowym była kolosalna zmiana. U Lorda stwierdzono łojotokowe zapalenie skóry i jest pod obserwacją weterynarzy. Lordzik jest nie jest duży, ma ok. 55 cm wzrostu. Trudno jest go dokładnie zmierzyć bo ciągle chodzi przykurczony. Waży 20 kg. Chłopak może mieszkać z kotami, pięknie chodzi na smyczy, nie brudzi w domu.

Nasz Chudełek potrzebuje wielu rzeczy, dzięki którym pies może normalnie funkcjonować. Jednak najbardziej potrzebuje:

 • karmy
 • oleju rybnego, by poprawić kondycję jego skóry i sierści
 • legowiska
 • zimowego ubranka

Na czym polega projekt prezent?

 1. Wszystkie rzeczy, które uda się nam zebrać, zostaną przekazane Lordowi. Pomoc trafi właśnie do niego.
 2. Darczyńca na własny koszt przesyła rzeczy za pośrednictwem kuriera/poczty/paczkomatu na mój adres (dajcie znać mailem: magda@talkwithdog.pl, lub przez facebooka, a prześlę Wam adres).
 3. W ciągu trzech dni od skompletowania paczki, na własny koszt wysyłam ją do Lorda.
 4. Opiekunowie Lorda robią zdjęcie otrzymanemu prezentowi.
 5. Publikuję zdjęcia na swoim blogu oraz fanpage’u.
  Zbiórka trwa do 14 grudnia 2015.
 6. Nie czerpię z akcji żadnych korzyści.

Z góry dziękujemy Wam za wszystkie prezenty. Dzięki Wam, w ten świąteczny czas, Chudeł dla którego życie było tak niesprawiedliwe, będzie mógł poczuć ciepło i magię tych chwil.

Śmiało – nie bądźmy obojętni! :)

Mag

P.S.

Więcej o akcji Projekt Prezent dowiecie się ze strony Futer Specjalnej Troski.

Koniecznie odwiedźcie stronę fundacji Pomoc Chartom. Dowiecie się z niej, co słychać u Lorda, a może nawet znajdziecie swoją Psią Bratnią Duszę! :)